minerály, drahé kameny, databáze minerálů, učebnice, gem

Učebnice: Čištění kamenů

Každý kámen potřebuje občas vyčistit a pokud nevíte jak na to, tak je tenhle článek přesně pro vás. Pokud jde jen o to kámen prostě jednoduše očistit nebo zbavit negativní energie, stačí ho tak deset minut držet v ruce pod tekoucí vodou. Pak také ale můžete jednou za čtvrt roku (každé nové roční období) udělat kamenům velkou očistnou lázeň. Stačí když dáte každý kámen do misky s čistou vodou a na pár hodin ho tam necháte (pokud máte hodně kamenů, dejte je do misek podle druhů), jen pozor kameny dávejte do misek společně jen pokud víte že nejsou barvené nebo uměle vyrobené. Kamenům také může prospět když je vezmete ven a položíte do trávy, ke stromů prostě kamkoliv do přírody. Načerpají velké množství nové čisté energie a pak na vás budou působit ještě lépe. Pokud se vám stala velmi nemilá věc jako mě a vy jste kámen omylem upustili nebo se vám prostě nějak zlomil nebo roztříštil, zakopejte ho na rok nebo více do země a nechte ho tam být. Pokud není roztříštění velké opravdu sroste, já jsem tomu nevěřila ale stalo se, kámen opravdu srostl, jizva na něm sice je ale je v celku!


Tipy: Pokud máte růženín a zdá se vám že je nějaký bledý nebo málo růžový, může to znamenat že je sám, pořiďte mu další růženíny a on zrůžoví. Bledost také ale může znamenat že je v jeho okolí málo lásky, přemýšlejte o tom.
Pokud čistíte hematit, přidejte do jeho misky s vodou několik lžic soly, lépe ho to pročistí.
Jestli chcete aby vám květiny rostli lépe a byli zdravější přidávejte k nim do květináčů drahé kameny, ty jim totiž budou také dodávat spoustu dobré energie.

Reklama Ranky:
D